Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Szukasz podłóg drewnianych? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe i każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z opakowania – trzeba odstawić je na kilka dni, aż ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]