Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Odbiór starych mebli - więcej o tej usłudze.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z przeróżnych powodów. By nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, z reguły chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na strych. Szkopuł jednakże w tym, iż po jakimś czasie i te schowki robią się tak ciasne, że normalne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to popycha wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, będących przesłanką do tego, aby uwolnić się od uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy kupujemy zapuszczony dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy i domu.

Wywóz mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak części stolarki okiennej, stare meble, sprzęty elektroniczne czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Chcąc się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika samochodu albo przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci znacznych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko świadczą także fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, jeśli będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać spopielone lub porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i posortowaniu komponentów według materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, polega na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do złożenia nowych biurek, krzeseł i półek.

Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]