uszczelnianie okien, uszczelnianie okien Warszawa

Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna chronią mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]