Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Potrzebujesz zlecić czyszczenie infekcji WordPress? Kliknij w to miejsce.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów i stron tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach cyberprzestępców?

Logowanie na witrynę jest zablokowane? Treści zostały podmienione nie przez Ciebie? Na stronie pojawiły się odnośniki do obcych Ci portali? A może witryna internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? To raptem parę z potencjalnych przykładów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku nieodzowne jest ekspresowa reakcja w celu znalezienia źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony do właściwego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa częstokroć przekracza wiedzę osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć fachowcom od tego typu zadań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają szczegółowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, a także pliki htaccess oraz wp-config. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie kolejnych infekcji. Jeśli długookresowa infekcja mogła spowodować dodanie strony do wykazu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują także wymagane czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Odwrócenie wszelkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż podobna sytuacja nie nastąpi w przyszłości, toteż istotne jest okresowe aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]