Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Dowiedz się więcej o druku 3D FDM.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii FDM, PolyJet, DMLS, oraz SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą FDM – wielokolorowe filamenty

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, jak również możliwość użycia filamentów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają firmy potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

SLA – dokładne drukowanie 3D drobnych elementów

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do firm lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni, detali oraz bardzo wąskich ścianek.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje precyzję kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]