Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/ sprawdzisz, komu zlecić catering świąteczny Katowice.

Ostatnie dni roku to okres, który spędza się przede wszystkim z najbliższymi, ale imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko kadra firmy przygotowuje je na własną rękę, przynosząc osobiście przygotowane smakołyki, lecz w sporych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze sprawdza. Żeby zatem pomóc sobie w kwestii planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych w niewielkim gronie, jak i tych dużych, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – standardowe potrawy i pyszne specjały

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinny zająć swoje miejsce standardowe świąteczne potrawy. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupki filet z karpia bądź łososia, jak również zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, ewentualnie również zupa grzybowa. Na stole nie może zabraknąć też krokietów z kapustą i grzybami, które przeważnie spożywane są razem z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, między innymi bez sałatki warzywnej bądź karpia po żydowsku. Wypada też zadbać o słodki akcent na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy polecamy kutię z rodzynkami, lekki sernik albo makowiec.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Organizację Bożego Narodzenia w firmie należy rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Musisz ustalić dzień wydarzenia oraz porównać go z planem urlopów zespołu. Pozwala to ściślej określić przypuszczalną liczbę uczestników uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie trafną ilość porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z pracownikami o menu i razem wybrać te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Ważne jest również to, aby dowiedzieć się czy któryś z pracowników cierpi na uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w ciastach, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne akceptują zlecenia przez większość grudnia, ale nie należy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Kontakt z firmą:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]