Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Sporo śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w trakcie różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak jednak go zamówić? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skupić się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również skute płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, jak Lublin czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod wskazany adres. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później trafiają do legalnej utylizacji.