catering kanapkowy,  catering przekąski

Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Organizacja nawet dużego przyjęcia nie jest problematyczna, gdy posiadamy wiele czasu na zakupy potrzebnych produktów, jak również następnie samodzielne preparacja z nich pysznych przekąsek dla zaproszonych gości uroczystości. Co prawda nie wszyscy mają taką swobodę, ale nie znaczy to od razu, iż powinno się porzucić pomysł uczczenia ważnego jubileuszu. W takim przypadku zalecamy zamówić usługę cateringu kanapkowego.

Finger food skonsumujesz nie korzystając ze talerza talerza

Finger food catering, a więc po prostu catering kanapkowy, to usługa kierowana zwłaszcza do klientów biznesowych, jednak decydują się na nią regularnie także różnorodne stowarzyszenia oraz osoby prywatne urządzające szykowne spotkania. Polega ona na zaopatrzenie bankietu w potrawy z gatunku finger food, czyli maleńkie przekąski, które można zjeść stojąc i nie używając widelca. Klasyczny finger food nie wymaga też wykorzystania talerza – to dosłownie danie na “raz”. Finger food to głównie roladki, tartoletki owocowe oraz warzywne lub kanapki. Ten model cateringu doskonale sprawdza się na eventach, podczas których organizatorom zależy na kontakcie zaproszonych gości. Umożliwia on prowadzenie swobodnych pogawędek i jednocześnie nie sprowadza kontaktu tylko do osób usadzonych przy jednym stoliku.

Catering finger food – wspólny stół dla wszystkich uczestników

Zlecenie organizacji cateringu finger food zewnętrznemu podmiotowi ma kilka plusów, które docenią zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Po pierwsze, dzięki niemu pozbywamy się trudności z rozstawieniem stolików oraz stresu z usadzaniem uczestników uroczystości. Dania oraz schłodzone i gorące napoje postawione są na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy chcą. Jest to niesłychanie praktyczne głównie w mniejszych wnętrzach, gdzie zmieszczenie optymalnej liczby stolików byłoby niełatwe. Taki catering od razu sprawia również, iż impreza ma mniej formalny, bardziej wyluzowany nastrój. Warto zaakcentować, że menu z poręcznych przekąsek jest przeważnie tańsze aniżeli szykowne kolacje, a zarazem zapewnia więcej możliwości dobrania ich do tendencji żywieniowych gości eventu. Co istotne, catering z przekąskami nie potrzebuje dostępu do kuchni, a to nieraz stanowiło poważną przeszkodę przy urządzaniu imprez firmowych.

Kontakt z firmą:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]