Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Na brabis.pl uzyskasz fachową pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, zaś ich szefowie często nie potrafią odpowiednio pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse firmy profesjonalistom od księgowości, zyskamy pewność, że konsekwencją ewentualnych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie nałożenie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Warto także wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się tylko jego cenami – dziwnie niskie koszty obsługi w wielu przypadkach oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści zdobyli wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]