Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Potrzebujesz szalunków Kraków? Skieruj się tutaj

Szalunki, określane także deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Zwykle używa się ich w przypadku wylewania ścian z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, aby stosownie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się także podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie otworów na drzwi, bramy oraz okna. W tym artykule wyjaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest struktura utworzona z mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami albo desek drewnianych, która po rozmontowaniu może być użyta powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – większość wykonawców oraz inwestorów decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do błyskawicznego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane ze sklejki, metalu bądź drewna, jak również zestawiać dwa a nawet trzy materiały. Z reguły jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą konstrukcję łączą narożniki, belki, łączniki i głowice ze stalowe lub aluminiowe.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Podmioty cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wybudować jeden obiekt i ekip, które świadczą odmienne usługi. Zakup wszystkich modułów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]