Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Chcesz kupić podporę stropową? Koniecznie odwiedź tę stronę

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się ich używa? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Pośród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w rozmaitych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się znakomitą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do używania nawet w trudnych warunkach. Obecnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]