Dźwigary – czy można je wynająć?

Szukasz dźwigarów? Skieruj się tutaj.

Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z betonu, jak również przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również niezbędne przy formowaniu sufitów – wtedy ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, że sufit nie opada natychmiast po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Jak można je kupić?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na potężne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Stąd jego głównym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania i rodzaj użytych w tym celu surowców. Powinny one być dokładnie dobrane i przetestowane pod kątem odporności na spore obciążenia. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak topola, olcha, sosna czy buk. Nadzwyczaj istotne jest także stosowne pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed niekorzystnym wpływem wody, klejów i innych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – lepiej kupić czy wydzierżawić?

Podmioty, które na co dzień zajmują się budową wielopoziomowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup oraz magazynowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie akceptują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz innych modułów szalunków.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]