Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Jeśli chcesz zamówić ściągi szalunkowe, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować właściwy odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i są do nabycia w przystępnych cenach.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]