budowa domów drewnianych przeszklonych, budowa domów drewnianych przeszklonych

Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także wielkimi stratami energii. Teraz wygląda to w stu procentach inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to teraz najlepszy przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda lub balkon – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie stosują też inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się nierzadko w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]