Budowa domów z bali – charakterystyka domów wznoszonych w technologii zrębowej

Zamów budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają bardzo pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. W związku z tym domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i bardzo kosztownego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które na ogół generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu również pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie popularne też w innych rejonach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Decydując się na dom z bali, należy zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Kontakt z firmą:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]