Skitury – wycieczki po górach na nartach

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą skitur? Nie czekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część turystów wybierających się w góry zimą, jedzie tam najczęściej tylko po to, by spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego relaksu w góralskiej chacie z drewna i przelotnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, ale dających mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart oraz butów.

Gdzie jeżdżą miłośnicy skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do skitur odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują idealne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal leżącego na wysokości ponad 4000 metrów n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa okaże się dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności, otrzymają w tym zakresie pomoc od organizatora skitur i jego instruktorów.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]