Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Pełna oferta aktywnych wypraw.

Istnieją dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na przyjemnej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień urlopu muszą zrobić coś spektakularnego, czego dotychczas nie przeżyli. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne przygotowują atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – pierwszorzędna sposobność, aby nabyć kolejne kwalifikacje

Aktywne wyprawy to skrupulatnie przygotowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać rozmaite zakątki naszego kraju oraz świata od całkiem innej strony. Harmonogram takich podróży jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie zazna z pozycji komfortowego siedziska na ganku dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących doświadczeń to także kapitalna sposobność, by nabyć kolejne umiejętności, gdyż w szeregu przypadków łączy się ze instruktażami potrzebnymi do poznania zasad poprawnego zachowania się w określonym terenie. Podczas wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak używać czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli np. w przypadku zejścia lawiny. Wypada też napomknąć, że taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających ufności i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko polskie góry

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to przeważnie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z mocną kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i pokonać 4 główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu dadzą sobie rade także w trakcie wycieczki do Nepalu bądź do Namibii.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]