Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Zainteresowany shuttersami w salonie? Skieruj się tu.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten moduł osłony okna można użyć również w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy wyraźnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie podejmuje się gości, a także przesiaduje się w nim większą część dnia. Z tego powodu trzeba zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale równocześnie komfortowe. Dowolność wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego zaciemnienie, gdy chcemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – świetne rozwiązanie dla alergików

Swoboda kontroli dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże także z innej przyczyny – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak wiadomo niebagatelny wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. W dodatku takie okiennice lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Osiada się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach firan, a ich pielęgnacja jest niesłychanie łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]