profesjonalne mopy do mycia podłóg, mopy do mycia podłóg

Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Mycie podłogi zdaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – czym się cechują?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto także mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Profesjonalny mop do podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i wydajnie myć podłogi. Niemal jednakowo istotne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze ułatwia i przyspiesza mycie posadzek. Podczas sprzątanie wielkich powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]