Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Jeśli szukasz płynu do dezynfekcji rąk, koniecznie wejdź na verdeavis.pl

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy i pasożyty wywołujące poważne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Na co dzień to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Często używane jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać też zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu dań z mięsa (głównie z drobiu), mleka oraz jajek, gdyż te artykuły spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]