Rolety dzień i noc – dla fanów pełnej kontroli

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka powodują, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli pragniesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.