Pawilon ogrodowy – podstawa organizacji dużych imprez

Organizujesz imprezę w ogrodzie i zastanawiasz się nad stosownym zadaszeniem, które uchroni gości na wypadek deszczu? A może chcesz zamówić profesjonalny namiot-pawilon? Sprawdź, jakie funkcje posiadają pawilony ogrodowe i na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze namiotu.

Zastosowanie pawilonu ogrodowego

Dostępne na rynku pawilony ogrodowe świetnie sprawdzą się podczas ważnych imprez oraz rodzinnych uroczystości. Zostały opracowane z myślą o rodzinnych zjazdach, przyjęciach typu baby shower, rocznicach, urodzinach, weselach w plenerze, złotych godach i innych istotnych wydarzeniach, które zasługują na odpowiednią oprawę. W sprzedaży dostępne są namioty typu gwiazda, a także modele dwuspadowe. Pawilon ogrodowy chroni zaproszonych gości nie tylko przed opadami deszczu, ale także przed silnym promieniowaniem słonecznym. Namiot-pawilon dobrej jakości może także zapobiec skraplaniu się wody w środku pawilonu – służy do tego specjalny fartuch retencyjny. Zamówić można namioty sezonowe (posiadające nieprzemakalne poszycie) oraz całoroczne. Dobór właściwego typu powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb.

Nieskomplikowane w montażu oraz trwałe pawilony ogrodowe

Pawilony ogrodowe charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją i mogą uchować się w nienaruszonym stanie przez kilkanaście, a łatwe składanie oraz rozbiórka pawilonu sprawiają, że poradzi sobie z tym każdy, kto chociaż raz rozkładał standardowy namiot. Namiot-pawilon można stawiać na różnych typach podłoży – trawiastym lub betonowym. Pawilony ogrodowe mają też ocynkowane stopy kotwiące, które zapewniają stabilność całego szkieletu.