Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Dowiedz się, gdzie zamówić shutters.

Projektując aranżację domu, rzadko przeznacza się dużo uwagi na okna. Przeważnie wybiera się tradycyjne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firany, które nieraz zestawiane są z roletami. Jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek domowników. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również PCV. Shuttersy instaluje się zwłaszcza na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach i w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie widuje się wciąż okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością kina lub ekranu telewizora, ponieważ tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej oraz w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy nadają pomieszczeniom nader ciekawy wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko świetnie się prezentują, lecz mają także praktyczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: w upalne dni ograniczać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom bardzo gustowny wygląd, a więc zwiększają wartość posesji. Warto też zaznaczyć, iż nachylenie lameli shuttersów jest ustawia się bez użycia żyłek, co właściciele psotnych zwierzaków czy rodzice małych dzieci, które przerwać sterczące linki, uznają na pewno za duży plus.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]