Ogranicz ryzyko urazu rąk podczas pracy – zakładaj rękawice ochronne

Jeśli chcesz kupić rękawice z nitrylem, skieruj się na ten adres.

Dłonie to część ciała, która jest bardzo wystawiona na przeróżne urazy podczas wykonywania wielu obowiązków w zakładzie pracy. Z tego powodu wypływa zatem konieczność ich osłony efektywnymi środkami, takimi jak między innymi stosownie dopasowane do warunków pracy rękawice ochronne.

Rękawice ochronne – osłona rąk przed ciężkimi, jak również mniejszymi skaleczeniami

Rękawice ochronne klasyfikuje się w 3 kategoriach, pośród których kategoria I oznacza, iż rękawice chronią dłonie w warunkach niewielkiego zagrożenia urazem dłoni, a kategoria III to już rękawice do użytkowania w warunkach ogromnego ryzyka, m.in. podczas pracy z silnymi środkami chemicznymi bądź detergentami mogącymi uszkodzić skórę (przykładowo z formaldehydem, z dwusiarczkiem węgla czy z czterowodorofuranem), niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi czy niezwykle niską temperaturą. Obowiązkiem pracodawcy jest tym samym zapewnienie zatrudnionym odzieży ochronnej prawidłowo dobranej do charakteru wykonywanej przez nich pracy. Stąd przed kupnem rękawiczek ochronnych nieodzowne jest oszacowanie, czy wybrany środek ochronny otrzymał certyfikaty potwierdzające spełnianie niezbędnych norm, czyli czy chroni on przed występującymi w zakładzie pracy zagrożeniami. Informacja o skali ochrony zazwyczaj wyszczególniona jest na rękawicach w postaci prostych do rozszyfrowania symboli.

Gdzie zamówić rękawiczki ochronne nakrapiane, jednorazowe lub antyprzecięcioiwe?

Jednym z najlepszych krajowych dostawców oraz wytwórców przeróżnego rodzaju rękawic ochronnych i jednorazowych jest firma Global Food Hygiene z Sieradza, która w swojej ofercie posiada rękawice spełniające normy wszystkich wspominanych powyżej uprzednio kategorii. Są to między innymi rękawice robocze pokryte nitrylem, lateksem lub poliuretanemktóre wyraźnie polepszają chwytność i charakteryzują się wysoką odpornością na przetarcia, rękawice do rzeźni oraz rękawice antyprzecięciowe wytworzone z odpornej stali nierdzewnej, które osłaniają dłoń i przedramię użytkownika, jak również rękawiczki dziane, które na co dzień wykorzystuje się w przetwórstwie żywności lub jako wkład pod inne, sztywniejsze rękawice, które byłyby w stanie zadrapać skórę. Naturalnie w ofercie Global Food Hygiene nie brakuje także dużego asortymentu rękawiczek foliowych z polietylenu (także modelu z zarękawkami) oraz niepudrowanych, jednorazowych rękawic lateksowych i nitrylowych niezbędnych w branży spożywczej, kosmetycznej i medycznej.

Kontakt z firmą:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]