Najmodniejsze rolety okienne do każdego wnętrza

Nie masz pomysłu na nowoczesne i modne urządzenie swojego wnętrza? Jeden, niezbyt kosztowny produkt pomoże całkowicie odmienić wygląd i styl pomieszczenia. To wewnętrzne rolety okienne. Dzięki takiej przesłonie możesz dodać koloru dowolnym pomieszczeniom albo nadać im przytulnego i intymnego charakteru. Ekspert z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień noc doradzi, jak podjąć dobre, zakupowe decyzje.

Jak wybrać rolety okienne?

Wewnętrznych rolet okiennych jest wiele modeli. Można je podzielić według różnych klasyfikacji. Jeśli chodzi o tworzywo, w sklepach kupimy rolety materiałowe wykonane z nowoczesnych tkanin, które charakteryzują się różnym stopniem przepuszczania światła. Jest to najczęściej poliester – prosty do czyszczenia i wygodny w utrzymaniu.
Z uwagi na przeznaczenie można sklasyfikować rolety na okienne oraz ścienne. Kolejny podział to poziom zaciemnienia. Tutaj wyjątkowo popularnym modelem są rolety dzień i noc typu 100% zaciemnienia lub zebra.
Następny podział to rolety standardowe lub na wymiar. Drugi typ jest rekomendowany do okien o niekonwencjonalnych wymiarach, z większą liczbą segmentów albo wieloma dekoracyjnymi elementami. Jeśli idzie o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z bieżącymi, wnętrzarskimi trendami.

Czy rolety są tanie?

Ponieważ konkurencja na rynku rolet jest duża, tak jak ciągle rosnąca liczba producentów, obecnie rolety możesz nabyć w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Regularne ceny są niewysokie, a do tego dochodzą również akcje specjalne i promocje, kiedy produkt można kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są niedrogie i praktycznie na każdą kieszeń.
Bogata kolorystyka, bezinwazyjny montaż i nowoczesne projekty sprawiają, że taka przesłona na okna jest coraz popularniejsza. Koszt zakupu w porównaniu do jakości i długiej żywotności rolety jest nad wyraz atrakcyjny, stąd nie brak zwolenników takiego pomysłu na aranżację wnętrz.