Najlepsze akcesoria do rolet

Płytka montażowa, mechanizm do rolety, haczyk montażowy i napinacz łańcuszka to bardzo popularne i często nabywane akcesoria do rolet. Ich montaż jest prosty i instynktowny – każdy w domowym zaciszu zamocuje je we właściwym miejscu, bez konieczności użycia śrub czy gwoździ, a nawet wiercenia. Bezinwazyjny montaż i demontaż to kluczowa zaleta współczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – o czym warto wiedzieć

Kupujesz rolety wewnętrzne? Od producenta dostaniesz następujący zestaw:
– napinacz łańcuszka,
– haczyki montażowe,
– napięcie boczne tkaniny.
W czasie użytkowania rolet wewnętrznych niektóre akcesoria mogą się wysłużyć. Co prawda nowoczesne akcesoria do rolet odznaczają się wysoką jakością, ale gdy podziała na nie zbyt spora siła, to mogą pęknąć. Tak może stać się, przykładowo, z uchwytami mocującymi, jeżeli zbyt szeroko otworzymy skrzydła okien. Nie musisz od razu wymieniać całych rolet, wystarczy dokupić parę małych części z kategorii akcesoriów do rolet wewnętrznych. Rolety po tej drobnej naprawie będą działać jeszcze długie miesiące, a nawet lata.

Akcesoria do rolet dzień noc

Roleta dzień i noc to propozycja dla osób, którym zależy na kontroli ilość światła docierającego do mieszkania, ale nie potrzebują zaciemnienia na poziomie 100%. Pakiet akcesoriów do rolet dzień i noc to nierozerwalna para z roletami okiennymi. Są pośród nich mechanizmy, które służą zwijaniu oraz rozwijaniu rolet. Nieocenioną pomocą w instalacji, a następnie w użytkowaniu, będzie napinacz i łańcuszek. Celem napinacza jest właściwe zwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie przytnie się ani nie poplącze.