Magazyny namiotowe – tanie i funkcjonalne

Rozwój firmy zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. Kiedy warto postawić na namioty magazynowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem instalacji jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być odporny na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, śniegu oraz wiatru. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – popularne wymiary

Namioty magazynowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia wybór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można rozbudować bazę magazynową, scalając kilka namiotów w większy obiekt za pomocą specjalnego systemu.