listwa podłogowa, listwa podłogowa

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający powód, aby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]