Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Tutaj kupisz kontener otwarty

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się dużą trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Kiedy warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie, a także niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone pokrywą z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która zapobiega wylewaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą też kontenery otwarte wykorzystywane do przechowywania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]