Jaką telewizję można odbierać z pomocą anteny SAT?

Dowiedz się więcej o antenie satelitarnej na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Zdecydowana część z nas ma w swoim mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że chętniej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący serial bądź program w telewizji. Aby odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale sprawdza się do tego antena SAT, którą dzisiaj zakupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – czym naprawdę jest?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która często nazywana jest talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można w związku z tym odbierać nadal ogromnie popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Jest to wynikiem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można parę rodzajów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne i panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment zazwyczaj użytkownicy wybierają jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, aby nie niszczały w efekcie działania zmiennych warunków pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, niskie oraz wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie mogła być użytkowana kilka lat.

Co poza anteną SAT jest niezbędne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem koniecznym do tego, by bez trudu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba także zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Konieczny jest również konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel współosiowy.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]