Świeczniki solne

Jak zastosowanie świeczników solnych ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jakkolwiek czy wiesz, że podobne właściwości mają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach oraz odcieniach oraz sprawdzają się kapitalnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta fenomenalna sól charakteryzuje się różanym odcieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niepowtarzalny, inaczej posiada indywidualny charakter.

Świeczniki solne – działanie

Świeczniki solne stanowią śliczny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak kurz, drobnoustroje lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – korzyści dla pełnego zdrowia

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują także, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Należałoby jednakże pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Kontakt z firmą:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]