Garść informacji o tablicach tekstylnych

Tablice korkowe są często zauważane w rozmaitych wnętrzach. Korzystamy z nich nie tylko w domu, ale także w urzędach, biurach oraz przedszkolach. Szerokie uznanie zyskały głównie walorom praktycznym. Korek to materiał, w który bez obaw możemy po wielokroć wbijać pinezki lub szpilki, a ten nie straci swojego wyglądu przez długi okres czasu. Dzięki temu wyprodukowane z korka tablice są niezwykle funkcjonalne i dobrze sprawdzają się nawet w warunkach intensywnej eksploatacji. Zainteresowanie tego typu produktami zasadniczo jest następstwem także tego iż są niedrogie – za przeciętnej wielkości tablicę nie zapłacimy więcej niż 50 PLN. Co ważne, te zalety tablic korkowych idą w parze z ich wysoka estetyką – pod tym kątem szczególnie dobrze wyglądają tablice tekstylne.

Tablica tekstylna – czemu warto ją zamówić?

Tablice tekstylne to nic więcej, jak tablice korkowe powleczone warstwą tkaniny. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest podniesienie estetyki tablicy. Jeśli z jakichś przyczyn nie podoba się nam specyficzny charakter naturalnego korka, tablice tekstylne okażą się dla nas idealne. Zamówimy je w dużej palecie barw, dzięki czemu bez trudu znajdziemy wzór dopasowany do naszej wizji danego pomieszczenia. W asortymencie wytwórców są tablice tekstylne wyróżniające się nie tylko kolorem wykorzystanego obicia, ale również ramy. Kupić można m.in. modele z obramowaniem aluminiowym, z płyty MDF (w różnorodnych kolorach, a także wersje imitujące naturalne drewno) i drewnianym.

Parę pomysłów na użycie tablic tekstylnych

Podstawowym przeznaczeniem tablic tekstylnych jest prezentacja wszelkiego rodzaju notatek, które chcemy mieć pod ręką. Jednak zastosowanie tablic tekstylnych na tym się nie zamyka. Z uwagi na schludny design, są one używane jako element wystroju pokoju. Doskonale nadają się do zawieszania fotografii bądź zachowanych kartek z życzeniami. Oprócz tego można przymocować do nich także inne rzeczy, jak np. breloczki.