Dużo trenujesz? Rób to w odpowiednich butach sportowych

Dowiedz się, gdzie zamówić buty sportowe.

Systematyczny jogging, ćwiczenia na siłowni czy uczestnictwo w grach zespołowych wymagają, żeby należycie zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie powinno się przez długi okres wykonywać w normalnych butach, dlatego tak kluczowe jest zakładanie obuwia sportowego.

Obuwie sportowe – lokata w lepsze wyniki sportowe oraz zdrowie

Gros z nas kojarzy obuwie sportowe zwłaszcza z wygodą ich noszenia i ciekawym wzornictwem. Nie zauważamy ich swoistych właściwości, jednak podświadomie odczuwamy, że stopy czują się w takim obuwiu lepiej. To dlatego obuwie sportowe nierzadko nosimy także w trakcie pracy, w szczególności, jeśli jest to zawód, w którym długo chodzi się bądź stoi – widzimy je na stopach lekarzy, pracowników magazynów oraz wykładowców. Lecz w przypadku sportowców noszenie butów zaprojektowanych do uprawiania konkretnego sportu umożliwia im nie tylko zdobywanie lepszych wyników, ale także zmniejszenie ryzyka ewentualnych urazów. Buty dla biegaczy mają amortyzatory mikrowstrząsów oddziałujących na śródstopie i kostkę podczas zetknięcia się z bieżnią, podeszwy butów do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, korki do piłki nożnej dają graczom przyczepność i umożliwiają natychmiastową zmianę kierunku biegu zarówno na sztucznej, jak i naturalnej nawierzchni stadionu, tak samo jak obuwie halowe ułatwia przemieszczanie się po parkiecie. Buty sportowe są tym samym lokatą w lepsze rezultaty sportowe, ale i w zdrowie.

Buty sportowe – z jakiego powodu płacimy za nie więcej

Jeśli dla konkretnej dyscypliny sportu opracowano dedykowane buty, nie warto zastępować ich zwyczajnymi tenisówkami. Nawet tak łatwa czynność jak jogging w tanim obuwiu z marketu może doprowadzić do poważnych następstw zdrowotnych. Nie należy też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wyższy koszt mają wpływ lata poświęcone przez producentów na studia nad mechaniką konkretnego sportu i opracowanie technologii produkcji takich butów. Obuwie, które uległo zniszczeniu lub noszące widoczne znamiona zużycia, rekomendujemy jak najszybciej wymienić na nowe, bowiem niewątpliwie nie spełnią ono już swoich funkcji, co także może być powodem urazów w trakcie treningu.

Kontakt z firmą:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]