Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Nespresso kapsułki. Więcej szczegółów na https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych miłośników. Dzisiaj jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Drugim słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Trieste, Firenze, Roma oraz Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, palonego drewna czy czekolady. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Carmel oraz Chocolate.

Opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą zazwyczaj 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]