Części do Citroena – gdzie je kupić?

Jeśli chcesz kupić oryginalne części Citroen, koniecznie odwiedź tę stronę

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci lubiana przez rodzimych kierowców. Jej samochody w kraju nad Wisłą są doceniane ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za znaczną ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C1, C2, C3, Jumper, C-Elysse, C-Crosser, Nemo, Xsara, Saxo i Xantia. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen – co zamawiamy najczęściej?

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione przede wszystkim od konkretnego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. Na początku trzeba na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji auta. Są to najczęściej płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, olej silnikowy oraz płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy ignorować, wymagają także moduły układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Gdzie ekonomicznie i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko produkowane w chińskich manufakturach, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co niekorzystnie oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można zakupić za pośrednictwem internetu.

Kontakt z firmą:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]