Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Dalsze informacje o czapsach skórzanych

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi, zaś drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Są zatem polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]