Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Jeśli chcesz kupić shuttersy, koniecznie sprawdź https://skyshutters.pl.

Projektując aranżację wnętrza, sporadycznie poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na standardowe rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Shuttersy – nowinka w naszym budownictwie

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się i można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od potrzeb mieszkańców. Wytwarza się je z drewna, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzą się na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się wciąż dość rzadko, ale każdy z nas z pewnością przyjrzał się im w telewizji lub w kinie, gdyż tego typu okiennice są niezwykle popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej oraz w Nowej Zelandii.

Wewnętrzne okiennice shutters wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają także pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z różnymi stylami wnętrz i nie ma zwykle problemów, aby umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nader elegancki wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Należy też zaakcentować, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez stosowania żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci czy posiadacze psotliwych psów i kotów, które mogłyby wplątać się dyndające sznurki, uznają zapewne za kolejny plus.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]