Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Chcesz zamówić toczek jeździecki? Odwiedź ten adres

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są 2 typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest z reguły wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]