Składanie książek

Chcesz zamówić skład książek? Zajrzyj tutaj.

Dawniej odpowiadał za to zecer, obecnie jest przeprowadzany w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, jednak nadal wymaga dużej precyzji, znajomości wielu zasad oraz ogromnych zdolności. Na czym konkretnie polega? Jakim osobom zlecić takie zlecenia?

Programy do składu książek

W sieci znajdziemy mnóstwo oprogramowania pozwalających na fachowy skład książek lub innych materiałów. Szczególnym uznaniem cieszy się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta wielu specjalistów z branży. Nieco mniej chętnie stosowany jest zaś QuarkXPress. Obie aplikacje to rozwiązania komercyjne, ale stworzona została także bezpłatna opcja – Scribus.

Zasady składu książek

Skład książek powinien sprawić, że treść będzie jak najbardziej przejrzysta – nieodpowiednio sformatowany materiał szybko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim do końca. Ważne są także względy estetyczne – publikacja musi odpowiednio się prezentować. Ogromne znaczenie ma oprócz tego to, w jaki sposób treść współgra z pozostałą zawartością stronicy – zdjęciami i dekoracjami.

Zainteresowanie składem książek

Po podobne usługi często sięgają wydawcy prasy lub książek – szczególnie, kiedy są to niewielkie firmy i nie zatrudniają własnych DTP-owców. Popularność składu książek rośnie też ze względu na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Skład książek – gdzie znaleźć fachowców?

Najlepszym wyjściem okaże się zlecenie podobnych prac agencji marketingowej – takie firmy korzystają ze odpowiedniego oprogramowania, dzięki czemu zyskamy gwarancję, że końcowy rezultat spełni nasze potrzeby.

Kontakt z firmą:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]