Ekologiczne gadżety reklamowe zyskują popularność

W ostatnich latach przedmiot ekologii stał się jednym z najważniejszych zagadnień, omawianych arenie międzynarodowej. Potrzeba korekty naszych przyzwyczajeń dotyczących odpowiedzialnego stosowania zasobów Ziemi, pomału przenika do każdego aspektu życia, również do świata promocji. Teraz zarówno ogromne spółki, jak i małe przedsiębiorstwa, aspirują do tego, by stać się eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę przyrody mogą one zaprezentować konsumentom w przeróżny sposób, także przez wykorzystanie w akcjach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Ekologiczne gadżety reklamowe z materiałów szybko degradowalnych

Ekologiczne gadżety to produkty promocyjne, ale wyprodukowane z surowców przetworzonych lub łatwo degradowalnych. Są to także gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw sztucznych, które można stosować na co dzień i których posiadacz nie wyrzuci zbyt szybko. Powoduje to, iż ich użycie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie natury. Za eko gadżety reklamowe uważa się też te towary, które wykonano z polipropylenu (PP). Pomimo, iż jest to polimer, bez trudu poddaje się on przetworzeniu, natomiast kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozkładu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – koszulki oraz puszki z PLA

Można przypuszczać, że w ofercie hurtowni nieczęsto natrafia się duży katalog eko gadżetów. To błędne myślenie. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest olbrzymi – nadruki wykonuje się na koszulkach z bawełny, w najrozmaitszych krojach (dziecięcych, męskich oraz damskich), a także w licznych kolorach. Napisy reklamowe nanoszone są na płócienne i bawełniane torby, dostępne w formie tradycyjnych toreb na ramię, ale także m.in. plecaków w kształcie worka. Inne atrakcyjne gadżety tego typu to rzecz jasna długopisy, które mogą być wytworzone ze zrolowanego papieru albo z bambusa, papierowe kubki na gorące napoje, eko puszki z biodegradowalnego polilaktydu, jak również kosmetyczki.