Wybielanie zębów przy pomocy światła

Mocne i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Czyszczenie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (pasty, woski, paski), nie zawsze są bezpieczne dla szkliwa. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne rezultaty już po trzech sesjach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Następnie za pomocą specjalistycznego szablonu ustala się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotny jest także dobór właściwego PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 odcieni, efekty są więc spektakularne i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Znakomite rezultaty daje również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.