sok z kapusty, sok z kiszonych buraków

Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan powtórnie wróciły do menu Polaków. Do kapusty i ogórków dołączają także inne, do tej pory mniej znane owoce oraz warzywa. Mówiąc o zdrowotnych walorach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób pominąć też napojów takich jak kwas chlebowy, maślanka albo różnego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają prosto i błyskawicznie wprowadzić do naszego ciała witaminy potrzebne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający masę substancji wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie. Kluczowym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za proces fermentacji. Sok z buraków, kapusty bądź inny kwaszonek to także kopalnia witamin. Warta uwagi jest w szczególności duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na obecność witaminy E i K, witamin z grupy B, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego powinno się pić sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Na domiar tego nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, cukrzycy i depresji, jak również pomagają poradzić sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo refluks czy wrzody żołądka. Wzmagają one również apetyt i działają osłonowo w trakcie kuracji antybiotykami i pobudzają apetyt.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]