
Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego
Sprawdź, gdzie kupić urządzenia do drenażu limfatycznego.
Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu masażu.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – na cellulit i nie tylko
W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację chłonki. Jest wiele wskazań do korzystania z zabiegu presoterapii. To głównie obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako pomoc w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się również szczególnie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.
CarePump – domowe urządzenia do drenażu limfatycznego
Duże możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Obecnie osoby często stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, przy użyciu mobilnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, więc bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe i zakrzepica, które trzeba wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]