Laserowa korekta wzroku – poznaj zalety i przeciwwskazania

Na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/ znajdziesz wszystko, co należy wiedzieć o korekcie laserowej wzroku Kraków.

Codzienny komfort, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy praca w przeróżnych zawodach – to jedynie kilka z powodów, które nakłaniają nas do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy nieprzerwanie rośnie, do czego przyczynia się na pewno niezwykle nikłe niebezpieczeństwo możliwych powikłań oraz lepsza technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania dowodzą bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, bowiem są czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekcja wzroku czyli modelowanie rogówki

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum można uzyskać imponujące rezultaty. Zmniejszając jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast wyeliminować hyperopię. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych typem lasera wykorzystywanego podczas procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie pulsy światła IR. Pozwala to na przeprowadzenie dokładnego kształtowania, a jednocześnie zmniejsza zagrożenie uszkodzenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad widzenia przemawia sporo argumentów. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, dokładność i małe niebezpieczeństwo powikłań. Należy wspomnieć też o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg

Zanim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, że w niektórych przypadkach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie ciążę i karmienie piersią,schorzenia oczu jak np. zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]