Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ skorzystasz z rady specjalisty w zakresie terapii małżeńskiej UK

Każda para może popaść w różnorodne kryzysy. Na szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich problemach jest pomocna?

Do psychoterapeuty udają się pary zmagające się z bardzo różnymi problemami. Specjalista pomaga pokonać trudności mające związek ze zdradą jednego z małżonków, a także pomoże w razie uzależnienia, jednak tutaj nierzadko konieczne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy ich dzieci. Jest pomocny w sytuacji, gdy pomiędzy żoną i mężem pojawiają się konflikty, których nie umieją rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć problemy i scementować partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich małżeństwo rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś od siebie. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn leżących u podłoża małżeńskich problemów. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską zdobyły umiejętności potrzebne do tego, żeby doskonale pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że aktualnie bez problemu można znaleźć polskiego psychologa także na terenie Zjednoczonego Królestwa. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia proces terapii oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na pomoc specjalisty. Również na emigracji warto zawalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej związek może wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Kontakt z firmą:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339