Jak stosować wlewy dożylne witaminy C

Kwas askorbinowy to mikroelement o ogromnym spektrum działania, który zwalcza infekcje i wspiera układ immunologiczny. Polecany jest szczególnie w okresach jesienno-zimowym. Od połowy XX wieku ma jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ciężkich chorobach. Zobaczmy więc jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.

Dożylne wlewy witaminy C – bardzo mocne stężenie

Witamina C jest mikroelementem warunkującym poprawne funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia), ponieważ samodzielnie nie potrafimy jej wygenerować. Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza wpływ kwasu askorbinowego na leczenie poważniejszych chorób – kleszczowego zapalenia mózgu, miażdżycy i wielu innych. Medycyna sprawdza zwłaszcza oddziaływanie witaminy C na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre testy starają się dowieźć, że włączenie niekonwencjonalnego leczenia może zapewnić znacznie lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu sporych dawek tej substancji do ustroju. Terapia od 10000 mg pomoże pokonać wiele groźnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – dopełnienie klasycznych terapii

Metoda podawania witaminy C, czyli podanie dożylne, zmniejsza możliwość pojawienia się efektów ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych terapii (np. doustnych). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być rewelacyjne. Żeby dostrzec ostateczne rezultaty, terapia musi trwać około miesiąca, a dawki muszą być systematycznie kontrolowane przez doktora, który decyduje o kierunku terapii.