Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu – oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie rześkości wywołują jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą niemiłe zapachy oraz mają pozytywny wpływ na nasze środowisko i zdrowie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi na skutek wyładowania elektrycznego, wydzielania się ogromnej ilości ciepła albo wpływu intensywnego pola magnetycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak kopiarki, ekrany czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno uprzemysłowionych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć świeżą i czystą atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym papierosowy czy szkodliwe bakterie i wirusy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, placówkach oświaty, instytucjach publicznych czy szpitalach, czyli tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.