Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeśli właściwie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, że implant zęba to jedynie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się ogromną trwałością. Jego największym atutem jest również to, że nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego wykonuje się korony implantów zębów?

Wachlarz materiałów, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce tylnych zębów.