Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości każdego obywatela naszego kraju i z rzadka bywa pomijana. Polacy mają świadomość, że jakość powietrza, które każdego dnia wdychamy, niewątpliwie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie zostaną wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy może zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie przydatne mieszkańcom dużych aglomeracji

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie pojawienia się wysokiej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój licznych chorób płuc podatni są szczególnie mieszkańcy większych aglomeracji miejskich lub terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery ogromne ilości tych pyłów. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak m.in. Meaco, GREE bądź AirFree, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, zatem nie jest to już coś nowego na naszym rynku. Co ważne, poza wyłapywaniem z powietrza cząsteczek pyłu, często posiadają one również inne wartościowe funkcje.

Typy i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w wielu rozmiarach, w związku z tym łatwo kupimy sprzęt najlepsze do określonej objętości pokoju. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego swobodnie można je przestawiać między pomieszczeniami. Nie licząc eliminowania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą powodować liczne reakcje uczuleniowe lub choroby, a także niebezpieczny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje powietrze, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a przy tym umożliwia spokojniejszy sen. Niektóre urządzenia posiadają też czujniki wykrywające wysokie stężenie CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza poleca się głównie alergikom.