Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak dobre wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale również posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych bólów nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – unikać napojów wyskokowych, tytoniu i gorących potraw. Ważne będzie także wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają obrzęk i dyskomfort.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na wygodę życia chorych – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem oraz pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na istotne wskazówki.